Çarşamba, Mayıs 04, 2005

bugun bitsin artik

Siradan baslayan gunum yavas yavas depresif bir hal almaya basladi. Aslinda derdimin tam olarak ne oldugunu da cozemiyorum. Genel bir depresif hal var ama bircok seyin ustuste gelmesi gibi daha cok. Zaten bi tanesi aklima gelince digerleri de zincirleme bir bicimde hic vakit kaybetmeden aklima ususuveriyorlar sagolsunlar. Icimdeki yasama gucu ve isteginde bir zayiflama oluyor, en basit isleri yapmak bile gozumde buyuyor. Uzaklasmak istiyorum ama bunun da pek bir ise yaramadigini biliyorum. Aklimdaki seyler donuyorlar donuyorlar gene ayni noktaya takiliyorlar. Yoruluyorum.

3 yorum:

MERTCAN dedi ki...

Üniversite sınavından kalma bir alışkanlıdğım var.İlk bakışta çözemediğim soruları ( Sorunları) geçiyorum. Çözebildiğim sorunları çözerek önce kendimi mutlu ve güçlü hissedip, sonra vaktim kalırsa boş bıraktığım suallere dönüyorum.

Hayat üniversite imtihanı kadar da acımasız değil. Üç yanlış bir doğruyu götürmüyor. Ve hayata bazı sorunları en güzel çözümü de zaman.

Sıkma kendini ne olacaksa olur, bildiğin sorulara geç.

YesilErik dedi ki...

Haklisin galiba. Ama bildiklerimi bilmediklerimden iyi ayirmam lazim, cunku birbirlerine giriyorlar bazen. Sanki bildiklerim hayata genel bakis acim, bilmediklerim de spesifik olaylara bakisim. Isler ters gittiginde bu bildigim seylerin temellerini oynatiyorum bazen yerlerinden. Sanirim sorun da buradan kaynaklaniyor.. Ayy, bilmece gibi mi konustum... Sagolasin Mertcan..

MERTCAN dedi ki...

Kesinlikle bilmece gibi oldu.Yanlış anlamayın ama ben kadınların hayatı göreceli olarak çok daha ciddiye aldıklarını düşünüyorum.( en azından benim tanıdıklarımın )

Genel olarak ahlaki,ailevi ( hassasiyetiniz varsa dini )çok ciddi bir sakıncası yoksa mutlu olduğunuz şekilde yaşamalısınız. Her problemin bir çözümü yoktur aslında , o nedenle çözmek için çabalamak yorar insanı. Umursuz olun diyemem, sadece mutlu olmanın yollarını bulun diyebilirim.

Üzüntü ve sıkıntılarınızdan bile hoş anektodlar çıkarın mesela. Örneğin çok yüksek tutarlı bir alış veriş yapınca, borçlandığınız tutarı değilde kredi kartından ne kadar çok puan aldığınızı düşünün. Saçma mı geldi. Hayır bence saçma değil çünkü bir kez alış veriş yapınca artık geri dönüşü olmuyor. Dolayısı ile geriye dönüp dönüp borcumuzu hatırlamanın hiç faydası yok, hatta çoğu zaman üzüyor insanı.

Mutlu ve huzurlu günler dileği ile.