Pazartesi, Temmuz 25, 2005


Summeeeeeeeertime time time Posted by Picasa

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Ah yeşilerik gönül telimi titrettin sabah sabah. Bu şarkıyla ilgili yine bir yaz günü yaşanmış çok özel bir anımız vardır. Ergenliğimin en huysuz ve yalnız günlerinde Janis Joplin (her ne kadar bizim kuşağımızın yorumcusu olmasa da) benim duygularımın tercümanı :), bir nevi huzur bulduğum kişiydi. Aileyle çıkılan bir yaz tatili dönüşü walkmanle kendimi bu kötü dünyadan soyutladığım bir zamanda :) Deniz hanfendiyle aramızdaki kardeşlik bağını kurmamızı sağlamıştır. Feribotun üzerinde güneş batarken 8 yaşındaki kız kardeşime dinlettiğim ilk şarkıdır efendim. O günden sonra, ben onu ufaklık olarak görmedim, o da beni hıyarlık kategorisinden çıkardı. Hayatımız boyunca müzik bizim için kendini ifade etme şekli oldu. Janis Joplin'e gelince, benim için ondan başka bir tane yok. Taklidi çok, herkes o olmak istiyor ayrı.. Sabah sabah hassas bir noktaya dokundun.

YesilErik dedi ki...

Ne kadar tatli bir ani. Iyiki paylastin Defne. Bu sarkiyi her dinledigimde feribottaki iki kucuk kizi da hayal edecegim ben de artik :)

MERTCAN dedi ki...

Hiç konu başlığınızla alakası yok ama, gevezelik işte.Sezen Aksu'nun galiba Sezen88 adlı bir albümü vardı. O kasetteki şarkılara bazen radyoda çaldığında çok garip oluyorum. Aldığım ilk kasetti sanırım ve bu kasetteki şarkıları çok dinlemiştim.
Aradan 17 yıl geçtiğine ise hiç inanamıyorum.

YesilErik dedi ki...

Sanki alinan ilk kasetler bellekte ayri bir yer ediyor degil mi.